Terapist

Sangeet Erdoğan Şemsiyeci Kimdir ?

ODTÜ Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunudur.

1994 yılında üniversite son sınıfta iken OSHO ile tanışmıştır. O yıllardan beri OSHO meditasyon çalışmaları, grup çalışmaları ve terapiler yapmakta ve insanlarla bu yöntemleri paylaşmaktadır.

Aile Dizimi ile 2001 yılında Hindistan, Pune'da tanışmıştır.

Sonrasında 2002 yılında hocası Svagito'nun bir çalışmasına katılmıştır. Bu çalışmanın kendisi üzerindeki etkisi büyük olmuştur. Hayata bakış açısını tümüyle değiştirmesine vesile olan bu çalışma ile artık ruhsal tecrübelerin hayatta belirleyici olduğunu, maddi olan varoluşun sadece ruhların birer aracı olduğunu fark etmiştir.

Yayıncılığa ağırlık verdiği birkaç yıldan sonra Bert Hellinger okumalarına başlayınca artık Aile Dizimi eğitimlerini almanın vaktinin geldiğini fark etmiştir. İspanya’da 2008 ve 2009 yıllarında Svagito Liebermaster’dan OSHO Aile Dizimi eğitimlerini almıştır. Pek çok kez Svagito'nun çalışmalarında ve eğitimlerinde asistanlık yapmıştır. 2010 yılından itibaren kendi çalışmalarını insanlarla paylaşmaktadır. 2016 başı itibarıyla 1000'in üzerinde Aile Dizimi seansı yapmıştır. 100'ün üzerinde Aile Dizimi grup çalışması düzenlemiştir.

Aile Dizimi dışında OSHO Elmas Nefes eğitimlerini de bu tekniğin yaratıcısı olan hocası Devapath’tan 2004 ve 2005 yıllarında Yunanistan’da alarak tamamlamıştır.

PsikolojikDanışmanlığın yanı sıra, 12 yıldır Nefes çalışmaları, 2010 yılından beri Aile Dizimi çalışmalarını insanlarla paylaşmaktadır.

“Buda mısın Budala mı?” Adında kitap yazmış ve 18 Kitap çevirmiştir.

Amrit Sangeet (Hintçe'de Ebedi Müzik anlamına gelmektedir)

Sangeet Erdoğan Şemsiyeci
Terapist

 

P: 90 533 7661477